Kancelaria Adwokacka w Szczecinie

Witamy na stronie naszej Kancelarii prawniczej

 

Kancelaria mieści się w ścisłym centrum Szczecina przy ul. Małopolskiej 7/2. Kancelaria jest zlokalizowana tuż za Sądem Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód, nieopodal Sądu Okręgowego ( Wydział X Rodzinny, VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, VIII Wydział Gospodarczy), a także w pobliżu Komendy Wojewódzkiej Policji.  

Kancelaria prowadzona jest przez adwokat Agnieszkę Juchno-Marcjan, która jest absolwentką zarówno Wydziału Prawa i Administracji, jak i Wydziału Ekonomicznego, Uniwersytetu Szczecińskiego. Aplikację adwokacką odbyła przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Szczecinie pod patronatem adwokata Grzegorza Wołka. Posługuje się biegle językiem angielskim, zarówno w mowie jak i piśmie.

Nasza Kancelaria w ramach prowadzonej praktyki współpracuje również z wieloma Kancelariami na terenie całego kraju, a także z mediatorami, którzy specjalizują się w sprawach rozwodowych i podziale majątku.

Zapraszamy do współpracy i do zapoznania się z pełną ofertą Kancelarii w zakładce Zakres usług

Kancelaria przyjmuje interesantów :

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Po wcześniejszym uzgodnieniu spotkania możliwe są również godziny późniejsze

Preferowane jest wcześniejsze umówienie spotkania. ( 794-661-234) lub poprzez formularz – Umów wizytę 

Sprawy aresztowe - Dyżur

W przypadkach pilnych, w tym m.in. w sprawie weekendowych posiedzeń w przedmiocie tymczasowego aresztowania prosimy o kontakt SMS na nr 794-215-047 wraz z prośbą o pilny kontakt w sprawie aresztu.

Członkowie zespołu Kancelarii:

Agnieszka Juchno-Marcjan

 

absolwentka studiów prawniczych i ekonomicznych, obecnie szczeciński adwokat i mediator sądowy z wieloletnim doświadczeniem w zakresie procesów rozwodowych, alimentacyjnych i innych o tematyce rodzinnej, majątkowej i karnej prowadzonych przed sądami na terenie całej Polski.

Założycielka Kancelarii skupiającej prawników specjalizujących się w prawie rodzinnym, majątkowym i spadkowym, również w ujęciu międzynarodowym.

Zawodowo miłośniczka prawa rodzinnego i karnego, w tym tematyki zorganizowanych grup przestępczych, z bogatym doświadczeniem jako obrońcy w sprawach narkotykowych, wyłudzeń VAT oraz o podobnej tematyce.

Autorka wielu publikacji prasowych ( m.in. w Kurierze Szczecińskim)
i publicystycznych, w tym książki pt. Rozwód. Praktyczny Poradnik.

Posługuje się biegle językiem angielskim, co zapewnia płynność w komunikacji z klientem anglojęzycznym, zarówno podczas negocjacji, spotkań, pism czy umów sporządzonych w języku angielskim.

Kornelia Balicka- adwokat

 

W 2017 r. ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Szczecińskim. W pracy dyplomowej sporządzonej pod nadzorem prof. Macieja Zielińskiego analizowała problematykę usiłowania popełnienia przestępstwa w orzecznictwie sądów apelacyjnych.

Pod odbyciu aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Szczecinie, w 2021r. uzyskała tytuł adwokata.

Współpracę z kancelarią adw. Agnieszki Juchno- Marcjan podjęła już w trakcie aplikacji, co pozwoliło jej na poszerzenie wiedzy i zdobycie doświadczenia w sprawach z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa spadkowego, prawa rodzinnego oraz prawa karnego. To głównie tymi dziedzinami zajmuje się w obecnej praktyce.

Wszelkie powierzone jej sprawy realizuje z pełnym zaangażowaniem, nieustannie poszukując rozwiązań dostosowanych do priorytetów i potrzeb każdego z klientów.

Aleksandra Walorczyk – aplikant radcowski III roku przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2020 r. obroniła pracę magisterską z zakresu prawa rodzinnego pt. „Negatywne przesłanki rozwodu” pod kierownictwem dr hab. prof. US Marka Andrzejewskiego. Wiedzę z zakresu prawa rodzinnego poszerza do dnia dzisiejszego pod okiem adw. Agnieszki Juchno-Marcjan.

Kwalifikację zdobywała od II roku studiów poprzez pracę w Kancelariach adwokackich i radcowskich, zlokalizowanych w Szczecinie, jak i Poznaniu. W czasie studiów odbywała również praktyki w Sądzie Rejonowym Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie.
Z Kancelarią AJM związana od 2021 r. W jej kręgu zainteresowań pozostaje szeroko rozumiane prawo cywilne ze szczególnym uwzględnieniem prawa zobowiązań oraz sporów konsumenckich. Posiada doświadczenie w postępowań sądowych dotyczących roszczeń z tzw. umów kredytów frankowych.

W zakresie obowiązków Pani Aplikant mieści się również bieżąca obsługa prawna przedsiębiorców, w tym sporządzanie i opiniowanie umów z kontrahentami.

W relacjach z Klientem stawia na budowanie wzajemnego zaufania i szczegółowe omówienie problemu prawnego.
Świadczenie pomocy prawnej w języku polskim oraz angielskim.

Gabriela Wojciechowicz – aplikant adwokacki III roku przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Szczecinie.

 

Studia prawnicze ukończyła w 2020 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, broniąc pracę magisterską z zakresu prawa konstytucyjnego pt. „Konstytucyjna wolność i nietykalność osobista oraz jej ograniczenia”.

Pierwsze doświadczenia w trakcie studiów zdobywała w Prokuraturze Rejonowej w Szczecinie oraz w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej gdzie z zaangażowaniem świadczyła pomoc prawną, dzieląc się wiedzą prawniczą.

W naszym zespole pod patronatem adw. Agnieszki Juchno-Marcjan zdobywa doświadczenie zawodowe od początku 2021 r.

Swoje zainteresowania koncentruje w zakresie szeroko rozumianego prawa cywilnego, w szczególności zagadnień związanych z prawem rodzinnym i opiekuńczym. W obszarze jej zainteresowań pozostaje również tematyka z dziedziny prawa karnego i prawa wykroczeń.

Pracę w Kancelarii traktuje jako możliwość rozwijania umiejętności oraz zdobywania cennego i bogatego doświadczenie zawodowego.

Izabela Rola – radca prawny

absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Aplikację radcowską odbyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie.

Od 2009 roku wykonuje zawód radcy prawnego.

W 2020 r. ukończyła studia podyplomowe „Prawo administracyjne i samorządowe”.

Specjalizuje się w prawie rodzinnym, spadkowym, administracyjnym i prawie pracy. Posiada doświadczenie w obsłudze organów administracji publicznej oraz przedsiębiorców. 

Magdalena Michalska – aplikant radcowski I roku przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie.

 

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, obroniła pracę magisterską z zakresu prawa konstytucyjnego pt. „Zakres ograniczeń sfery praw i wolności obywateli w stanach nadzwyczajnych na tle Konstytucji z 1997 r.”

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w Sądzie Okręgowym w Szczecinie, gdzie pracowała jako asystent sędziego.

Do naszego zespołu dołączyła na początku 2023 r. i obecnie pozostaje pod patronatem r.pr. Izabeli Roli.

Obszar jej zainteresowań dotyczy tematyki szeroko rozumianego prawa cywilnego, w szczególności prawa rodzinnego i spadkowego. Pracę w Kancelarii traktuje jako możliwość zdobywania praktycznej wiedzy i doświadczenia oraz rozwoju w wielu dziedzinach prawa.

Patryk Kupis – prawnik