Porady prawne

Strona główna/Porady prawne

Porady prawne

Porady prawne Szczecin

Zapraszamy na blog naszej kancelarii adwokackiej. Mogą Państwo skorzystać z bezpłatnych porad prawnych zamieszczanych systematycznie w naszym serwisie. Znajdą Państwo dziesiątki bezpłatnych porad prawnych z zakresu: prawa rodzinnego, prawa spadkowego, prawa cywilnego, prawa handlowego, gospodarczego, obsługi prawnej firm oraz wiele wiele innych zagadnień związanych z prawem.

Jeśli zainteresuje Państwa jakikolwiek temat i artykuł nie wyczerpie do końca wybranego tematu to zapraszamy do kontaktu z biurem naszej Kancelarii adwokackiej w Szczecinie.

2303-2024

Nadmierne zainteresowanie czy już stalking?

23 marca 2024|Porady prawne - wszystkie|

Przyjmuje się, że stalking jest potocznym określeniem przestępstwa stypizowanego w art. 190a Kodeksu karnego i polega na uporczywym nękaniu innej osoby lub osoby dla niej najbliższej, wzbudzając u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie naruszanie jej

1503-2024

Narkotyki – złapali mnie i co dalej?

15 marca 2024|Porady prawne - wszystkie|

Jak wskazują raporty funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, ubiegły rok poszczycił się niechlubnym rekordem ilości przejętych narkotyków. Funkcjonariusze udaremnili wprowadzenie na czarny rynek ponad 14 ton narkotyków, podczas gdy w 2022 r. było to 11 ton.  Skala problemu jest, więc ogromna,

1302-2024

Nieważne rozwody

13 lutego 2024|Rozwód|

Fala nieważnych rozwodów niczym covidowa czkawka … Od minionych kilku dni media nie milkną w temacie rozwodów, które mogą być obarczone poważną wadą. Nadal obowiązują, ale mogą zostać wzruszone przez sąd na skutek skargi o wznowienie postępowania. O co w tym wszystkim chodzi?

Go to Top